Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłość = Odpowiedzialność – Walentynki 2018

Data publikacji 15.02.2018

Właśnie wczoraj, w dzień zakochanych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zorganizowali i przeprowadzili akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym „Miłość = Odpowiedzialność”. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży.

Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, zza pojazdu lub przeszkody, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

W ubiegłym roku na drogach naszego powiatu doszło do 92 wypadków, w których zginęło 21 osób.  Za każdym z tych śmiertelnych wypadków  kryje się ludzka tragedia,  smutek i rozpacz bliskich ofiar.   Policjanci dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wykorzystują każdą okazję  by mówić o skutkach nieostrożnych zachowań na drodze,   o bagatelizowaniu przepisów ruchu. Właśnie przy okazji Walentynek wyszkowscy policjanci przypominali wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o bliskich także podczas podróży. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu to priorytetowe zadanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie – podkreślają mundurowi.

Podczas profilaktycznej akcji policjanci spotykali się z uczniami w szkołach rozmawiając o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a następnie w trakcie przeprowadzanych kontroli w rejonach szkół szczególnie zwracali uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci w pojeździe, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz czy kierowcy ustępują pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach.  Przy okazji kontroli policjanci wręczali kierowcom i pasażerom drobne upominki – słodkie lizaki w kształcie serc.

Powrót na górę strony