Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Działań "Pasy"

Data publikacji 16.03.2018

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie prowadzili działania pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

15 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze wyszkowskiej drogówki skontrolowali 40 samochodów i ujawnili 36 wykroczenia. W 15 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi nie odnotowali przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

 

Powrót na górę strony