Aktualności

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 10.04.2018

Wczoraj na terenie powiatu wyszkowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem prowadzonych działań było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Wczoraj na terenie powiatu wyszkowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem prowadzonych działań było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale także dyscyplinowali pieszych i rowerzystów, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 15 wykroczeń. Aż 11 z nich dotyczyło pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miescu niedozwolonym.  Wobec osób naruszających przepisy w ruchu drogowym mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki.

Apelujemy do wszystkich kierowców oraz pieszych o ostrożność na drogach, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. 

Powrót na górę strony