Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany po zgłoszeniu

Data publikacji 16.04.2018

Wyszkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę peugeota. O zdarzeniu powiadomił policję anonimowy rozmówca świadomy zagrożenia jakie może spowodować nietrzeźwy kierujący. 23 letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

W niedziele przed południem wyszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jeżdżącym ulicami Brańszczyka. Prawidłowa reakcja anonimowego rozmówcy i natychmiastowe działanie wyszkowskich policjantów doprowadziło do zatrzymania 23-letniego kierowcy peugeota. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że młody mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki jest nietrzeźwy. W jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu.

Sprawca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i kilkuletni zakaz prowadzenie pojazdów.

Nie wszyscy niestety zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję.

Powrót na górę strony