Aktualności

Przekroczyła prędkość, była nietrzeźwa

Data publikacji 20.04.2018

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazała się kierująca volkswagenem zatrzymana przez wyszkowskich policjantów ruchu drogowego. Oprócz przekroczenia prędkość w obszarze zabudowanym jechała pod wpływem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dopuszczalnej prędkości odpowie kierująca volkswagenem zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego przedwczoraj późnym popołudniem w Leszczydole Nowinach. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 26 km/h. Podczas kontroli okazało się również, że 23- latka jest nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 0,7 promila. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie 23- latka stanie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz zakazu prowadzenie pojazdów na okres od 3 do 15 lat grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do wszystkich kierowców o odpowiedzialność!  Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza naszą koncentrację, a nadmierna prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, w tym śmiertelnych.

Powrót na górę strony