Aktualności

Podsumowanie działań „Pasy”

Data publikacji 07.05.2018

W ostatni piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Pasy”. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W piątek 4 maja br. policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Pasy”. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów i ujawnili 13 kierowców i 4 pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kontynuowanie tego typu akcji.

Powrót na górę strony