Aktualności

Uciekał pijany. Podróż zakończył w rowie.

Data publikacji 23.05.2018

Dwóch mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierowcę. 46-letni mieszkaniec Zosina usiłował uciec przed osobami, którym nie było obojętne to, że prowadzi pod wpływem alkoholu. Próba ucieczki zakończyła się zjechaniem do rowu.

Do zdarzenia doszło 22 maja około godziny 16.00 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Turzyn Kolonia. Zainteresowanie jednego z kierowców wzbudził pojazd, który w nienaturalny sposób zjechał w zatokę autobusową. Jadący za mężczyzną choroszczanin był przekonany, że podróżujący w stronę Białegostoku przed nim kierowca może potrzebować pomocy medycznej. W rozmowie z 46-letnim kierującym fiatem stilo mężczyzna poczuł od niego silną woń alkoholu. Widząc, że mieszkaniec powiatu łomżyńskiego znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu próbował otworzyć drzwi, zabrać kluczyki i udaremnić jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Wtedy mieszkaniec Zosina zablokował  drzwi. Do pomocy włączył się kierowca ciężarówki, który ustawił swój pojazd w taki sposób by kierowca fiata nie mógł wyjechać z zatoki i kontynuować dalszej jazdy. Mimo ustawionych dwóch pojazdów blokujących osobówkę, nietrzeźwemu mężczyźnie udało się gwałtownie wyjechać na drogę i uciec w kierunku Białegostoku. Jednak po kilkudziesięciu metrach 46-latek stracił panowanie nad prowadzonym samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Przybyli na miejsce policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ich pomiar wskazał, że mężczyzna miał blisko 3 promile.

Teraz za swoje postępowanie kierowca odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

 

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony