Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani, jeden z sądowym zakazem i dwie kolizje

Data publikacji 03.06.2018

Pomimo licznych apeli, aby nie wsiadać „za kółko” pod wpływem alkoholu, nie brakuje niestety kierowców, którzy decydują się na jazdę po pijanemu. Policjanci, nie rzadko wspierani przez społeczeństwo, konsekwentnie eliminują z dróg takich nieodpowiedzialnych kierujących.

Wczoraj, 2 czerwca  dwóch nietrzeźwych kierowców spowodowało dwie kolizje. Jeden z nich nie dość, że był pijany to do 2020 roku decyzją sądu ma orzeczony zakaz prowadzania pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 16:40 w Deskurowie. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu kolizji drogowej wynika, że 21-letni mieszkaniec Nowych Wielątek prowadząc seata  w kierunku miejscowości Ślubów, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na lewe pobocze po czym uderzył w skrzynkę elektryczną oraz ogrodzenie pobliskiej posesji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Niestety nie był to już pierwszy raz kiedy mężczyzna prowadził samochód po alkoholu. Decyzją Sądu 21-latek do maja 2020 roku ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Młody kierowca nie potraktował sprawy poważnie. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Musi się liczyć z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów grozi utrata prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. Ponadto sąd może orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Do kolejnego zdarzenia doszło praktycznie w tym samym czasie bo o 16.45 na ul. Poniatowskiego w Rybienku Leśnym. Oficer dyżurny wyszkowskiej policji został poinformowany o osobowym mercedesie, który uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy na zastali świadka zdarzenia. Z relacji osoby widzącej ten incydent wynikało, że młody mężczyzna od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust po uderzeniu w drzewo oddalił się pieszo w stronę miejscowości Latoszek.  W trakcie wykonywania przez mundurowych czynności służbowych podszedł mężczyzna. Z opisu świadka wynikało, że to może być osoba, która prowadziła osobówkę. 22-letni mieszkaniec Wyszkowa oświadczył, że jest właścicielem mercedesa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kluczyki do samochodu. Ponieważ wyjaśnienia wyszkowianina nie były spójne jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Z wstępnych ustaleń policjantów wyjaśniających to zdarzenie wynika, że 22-letni mieszkaniec Wyszkowa w swoim organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje wyrok do 2 lat pozbawienia wolności.

Na całe szczęście w obu tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Apelujemy do kierowców aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli macie wątpliwości czy możecie kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu w budynku wyszkowskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Nie powinniśmy pozostawać obojętni  gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

 

podkom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony