Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol i Narkotyki” – podsumowanie

Data publikacji 11.06.2018

W ostatnią sobotę na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 850 kierujących.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale jak widać nadal nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji spowodowanych m.in. przez nietrzeźwych kierujących wyszkowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W sobotę (9.06.) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Podczas 24 godzinnej akcji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 850 kierujących. Zatrzymali jedną nietrzeźwą kierującą, której zatrzymano prawo jazdy.

Apelujemy, o zdecydowana reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony