Aktualności

Pijani kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych

Data publikacji 11.06.2018

W ostatni weekend na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek kilka minut po godz. 18.00 w miejscowości Ojcowizna na krajowej ósemce doszło do kolizji, w której uszkodzone zostały trzy samochody. Sprawca zdarzenia 32- letni mieszkaniec gm. Kruklanki kierujący fordem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Następnego dnia wieczorem na łuku drogi w Chrzczance Włościańskiej kierowca motocykla zjechał z drogi i zatrzymał się w lesie gdzie doszło do przewrócenia pojazdu. Kierowcę ze złamaną nogą przetransportowano do szpitala. Badanie stanu trzeźwości motocyklisty wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. 28- letni mężczyzna również nie posiada uprawnień do kierowania.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca był sprawcą kolizji w Wolce Wojciechówek. 23- letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie działki. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 23-latek posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony