Aktualności

Policjanci apelują o rozwagę na drogach

Data publikacji 26.09.2018

Wyszkowscy policjanci apelują zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Tylko wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do 6 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przypominamy kierowcom o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu odpowiedniej odległości między pojazdami. Przyczyną jednego z wczorajszych zdarzeń drogowych na ul. Świętojańskiej było właśnie niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami. Kierowca seata uderzył w tył toyoty.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Odblaski sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Powrót na górę strony