Aktualności

Podsumowanie działań "Pasy"

Data publikacji 01.10.2018

Ponad 20 kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali wyszkowscy policjanci w czasie piątkowych działań „Pasy”. Jest to wysoka liczba i świadczy o lekceważeniu przez kierujących obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim o braku dbałości o własne życie i zdrowie.

W piątek (28.09.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze wyszkowskiej drogówki skontrolowali 51 samochodów i ujawnili 21 wykroczeń niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kontynuowanie tego typu akcji.

Powrót na górę strony