Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend na drogach pow. wyszkowskiego

Data publikacji 15.10.2018

Trzech nietrzeźwych kierujących i jedenaście kolizji drogowych to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci apelują o ostrożna jazdę i podkreślają, że jazda w stanie nietrzeźwości doprowadza do tragedii na drogach.

Ostatni weekend na drogach naszego powiatu nie przyniósł na szczęście żadnych wypadków z poważnymi konsekwencjami. Niemiej jednak w dalszym ciągu spotyka się nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają olbrzymie niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników dróg. Tylko w ostatni weekend policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców.

W piątek po południu na węźle drogowym trasy S8 w Mostówce nietrzeźwy kierowca fiata uderzył w znak drogowy i odjechał z miejsca. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. 19-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Siedzący za kierownicą 26-letni mieszkaniec Wyszkowa miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę późnym wieczorem na ul. Serockiej został zatrzymany kierowca mazdy, który przekroczył prędkość. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi pijany 17-latek. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolność do lat 2.

W trakcie ostatnich trzech dni na drogach naszego powiatu doszło do 11 kolizji drogowych. O wielkim szczęściu może mówić kierowca skody, który zatrzymał się na drzewie. Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Sieczychy, gm. Długosiodło. Jak wynika z ustalań policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.  

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Powrót na górę strony