Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy ryzykują życiem swoim i innych

Data publikacji 29.10.2018

Dwa zdarzenia z udziałem motocyklistów odnotowali wyszkowscy policjanci w czasie ostatniego weekendu. Obaj kierujący byli pijani, a wyjeżdżając na drogę ryzykowali życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Za zupełną nieodpowiedzialność grożą im poważne problemy z prawem.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę w Leszczydole Nowinach. Jak wskazują wstępne ustalenia policjantów będących na miejscu zdarzenia, 47-letni kierowca Kawasaki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i doprowadził do przewrócenia motocykla. Kierowcę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. 47-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Również w sobotę w miejscowości Komorowo na prostym odcinku drogi motocyklista nagle zjechał do przydrożnego rowu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu. 25-latek został przewieziony do szpitala. Okazało się również, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

Dokładne okoliczności tych zdarzeń wyjaśnią wyszkowscy policjanci. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lata 2.

Pamiętajmy, że oprócz tego, iż za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą poważne problemy z prawem to przede wszystkim pijani kierowcy narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Ryzyko jazdy po alkoholu jest ogromne!

Powrót na górę strony