Weekend na drogach powiatu wyszkowskiego – podsumowanie - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu wyszkowskiego – podsumowanie

Data publikacji 08.07.2019

Wypadek, sześć kolizji i nietrzeźwy kierujący to podsumowanie ostatniego weekendu na drogach naszego powiatu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze oraz szacunek dla innych użytkowników dróg.

Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali jeden wypadek i sześć kolizji drogowych. Do wypadku doszło w piątek popołudniu w Rybnie na drodze z Wyszkowa do Serocka. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący betoniarką skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej bmw jadącej z przeciwnego kierunku. Aby uniknąć zderzenia samochodów, kierująca bmw zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Kierującą z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

Za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem nietrzeźwy kierowca peugeota zatrzymany w piątek wieczorem przez policjantów z posterunku w Zabrodziu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie pond 1,5 promila. Okazało się także, że nie pierwszy raz 30-letni kierujący wsiadł po pijanemu za kierownicę. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów  mechanicznych wydany przez sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Powrót na górę strony