Kaskadowy pomiar prędkości - podsumowanie - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości - podsumowanie

Data publikacji 10.07.2019

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wyszkowscy policjanci prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 30 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na kontroli prowadzonej na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wtorkowych działaniach uczestniczyło 10 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 50 pojazdów i ujawnili aż 30 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. W jednym przypadku zatrzymane zostało również prawo jazdy. Straciła je kierująca citroenem, która w miejscowości Łosinno jechała z prędkością 112 km/h czyli o 62 km/h więcej nie pozwalają na to przepisy.

Nadrzędnym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Należy również pamiętać, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest właśnie nadmierna prędkości.

Powrót na górę strony