Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Miał prawie 3 promile

Data publikacji 17.01.2017

Zakaz prowadzenie pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2 grozi kierowcy, który został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedziele wieczorem na ul. I AWP policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę daewoo. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ten pojazd, bo jechał zygzakiem co wskazywało, że kierowca może być nietrzeźwy. Podejrzenia policjantów potwierdziło badanie na zawartość alkoholu. 33 letni kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Pijani kierowcy narażają nie tylko własne życie, ale przede wszystkim zdrowie i życie innych przypadkowych użytkowników dróg - pieszych, rowerzystów i kierowców.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca zawsze stanowi poważne zagrożenie na drodze, dlatego też w przypadku podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony