Jutro policyjne działania "NURD" - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Jutro policyjne działania "NURD"

Data publikacji 07.02.2017

Jutro (8.02.) przez cały dzień wyszkowscy policjanci będą prowadzić działania NURD, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W środę 8 lutego na terenie powiatu wyszkowskiego zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na uwagę zasługuje fakt, że ryzyko utraty życia na naszych drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest dwukrotnie większe niż średnia europejska.

Dlatego też, aby ograniczyć takie sytuacje  policjanci na terenie powiatu wyszkowskiego przeprowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tylko w styczniu tego roku na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych (4 wypadki i 1 kolizja).

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony