Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD”

Data publikacji 09.02.2017

Wyszkowscy policjanci podsumowali wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 52 mandaty karne. Działania prowadzone były na terenie naszego powiatu, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Tylko w styczniu tego roku na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Jedno z nich zakończyło się niestety tragicznie. Aby ograniczyć tego typu zdarzenia policjanci prowadzą różnego rodzaju działania, w tym między innymi „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W czasie działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych, ale także postępowanie samych pieszych. Na uczestników ruchu, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami, czyli łamali prawo nałożono mandaty.

Podczas wczorajszych działań mundurowi nałożyli łącznie 52 mandaty karne w tym 25 na pieszych i 27 na kierowców. Pieszych ukarano za przechodzenie przez jezdnie w miejscach niedozwolonych, kierowców w zdecydowanej większości za przekraczanie dozwolonej prędkości.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony