Aktualności

Weekend na drogach powiatu wyszkowskiego

Data publikacji 13.02.2017

Wypadek drogowy i czterech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego.

W niedzielę (12.02.) kilka minut po godzinie 19 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Kamieńczyk. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia  kierujący mercedesem jadący w kierunku Łochowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. 35 letni kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

Niestety pomimo ciągłych apeli i informacji przekazywanych przez media na naszych drogach nadal pojawiają się pijani kierowcy stwarzający śmiertelne zagrożenia nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników dróg. Tylko od początku tego roku na terenie pow. wyszkowskiego policjanci zatrzymali 23 nietrzeźwych kierowców, 4 w ostatni weekend.  

W sobotnie popołudnie w Rząśniku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie 50 letniego mieszkańca tej gminy wykazało ponad 2 promile.

Kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu na terenie gm. Długosiodło. Patrol policji z PP w Długosiodle zatrzymał 56 letniego kierowcę opla. Kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie 20.00 w Niegowie po krótkim pościgu policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę peugeota, który wcześniej nie reagował na sygnały podawane przez policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca poruszał się pojazdem bez tablic rejestracyjnych, a jego jazda była bardzo niebezpieczna. W trakcie kontroli okazało się, że 27 letni kierowca z Ukrainy jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2,8 promila. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, oni również byli pijani.

Następnego dnia (12.02.) w Wyszkowie drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę forda. 23 latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  

Kierowcom już zatrzymano prawo jazdy. Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja apeluje o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997. Państwa reakcja ma ogromne znaczenie. Interwencja i usunięcie z ruchu drogowego takiej osoby, może uratować zdrowie i życie wielu ludziom.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony