Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skuterzystą "na podwójnym gazie" zakończył się w polu kartofli

Data publikacji 08.06.2020

Policjanci z wyszkowskiej „drogówki” po pościgu zatrzymali 18-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Brańszczyk ignorował polecenia do zatrzymania jednośladu. Był kompletnie pijany i nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Pościg zakończył się w kartoflisku. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ulice Brańszczyka. Tuż po godzinie 22.00 na ul. Jana Pawła II zauważyli jadący motorower bez tablic rejestracyjnych, którego kierujący nie posiadał kasku ochronnego, a w ręku trzymał butelkę piwa. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli decyzje o zatrzymaniu jednośladu do kontroli drogowej i tym samym chcieli zapobiec tragedii na drodze.

Policjanci włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania, a następnie podjęli próbę zatrzymania skutera. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać ulicami Brańszczyka w stronę Trzcianki. Zjechał z drogi asfaltowej na gruntową. Nie reagował na polecenia wydawane przez megafon w który wyposażony jest radiowóz. W ostatniej fazie policyjnego pościgu kierujący jednośladem wjechał w pole porośnięte zbożem, a swoją podróż zakończył w polu kartofli. Policjanci szybko dobiegli do uciekiniera i udaremnili mu dalszą jazdę.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mieszkaniec Brańszczyka jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie, a 18-latek oświadczył, że wypił „tylko” 3 piwa. Jakby tego było mało pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W trakcie kontroli okazało się również, że uciekający skuterzysta nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młody mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, 18-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony