Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wjechał do rowu i uderzył w znak

Data publikacji 08.06.2020

Nawet dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 22-letniemu mieszkańcowi Kolna. Pijany kierowca wjechał do przydrożnego rowu trasy S-8 i uderzył w znak. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w niedzielę. Z ustaleń policjantów „drogówki” wynika, że kierujący volkswagenem mieszkaniec Kolna, jadąc od strony Białegostoku na węźle komunikacyjnym trasy S-8 w miejscowości Turzyn  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad osobówką i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie po kilkudziesięciu metrach uderzył w znak drogowy.  Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W tej sytuacji policjanci nie mogli postąpić inaczej jak zatrzymać 22-latwkowi prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym, prawem grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to jedno największych przestępstw drogowych. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragedii na drodze. Nie bójmy się również reagować w sytuacji kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Powiadommy o tym policję. Jeden telefon, a może uratować ludzkie życie.

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony