Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechali do rowu. Nikt nie chciał się przyznać do prowadzenia auta. Wszyscy byli pijani

Data publikacji 11.06.2020

Wyszkowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dostawczego busa. 54-letni mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Somianka nie posiadał także uprawnień do kierowania… ale za to miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W podróży towarzyszył mu jego 34-letni kolega, który również był kompletnie pijany. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do jazdy Lublinem. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 9 czerwca o godzinie 15.00 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Somianka. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem Lublin jadąc w stronę Wyszkowa nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Okazało się, że żaden z będących na miejscu mężczyzn nie przyznawał się do kierowania dostawczakiem, a obaj byli kompletnie pijani. W efekcie mieszkańcy gminy Somianka zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdem, a jeden z nich dodatkowo posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W wyniku przeprowadzonych czynności, również na podstawie zabezpieczonych śladów przez technika, śledczy ustalili, że pojazdem kierował 54-latek, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna 2 dni spędził w policyjnej celi, bo tyle potrzebował, żeby wytrzeźwieć. Dziś usłyszał zarzuty do których się przyznał. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” oraz niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Mieszkaniec gminy Somianka musi się również liczyć z surową karą finansową oraz dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Kolejnego kierowcę  bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu w środę tuż przed 21.00 w Basinowie. 31- latek stracił swoje prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie”.  Teraz o  losie kierującego volkswagenem zdecyduje sąd. Mieszkańcowi Annopola za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kilkuletnie więzienie.

Na całe szczęście ci nieodpowiedzialni kierowcy nie doprowadzili do tragedii na drodze. Nieustannie apelujemy do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą na "podwójnym gazie" To śmiertelne niebezpieczeństwo!

 

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony