Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego bez uprawnień do kierowania - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego bez uprawnień do kierowania

Data publikacji 23.06.2020

Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, będący świadkami zdarzenia drogowego w Wyszkowie ruszyli w pościg i ujęli w Skuszewie podejrzewanego. Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci doceniają dużą obywatelską świadomość i dziękują za wzorową postawę. Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

W poniedziałkową noc 22 czerwca 2020 roku po godzinie 23.00, oficer dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu wyszkowskiego byli świadkami zdarzenia drogowego w Wyszkowie na ul. Joselewicza. Kierujący osobowym peugeotem wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego również peugeota, a następnie nie zatrzymując auta, którym kierował odjechał z miejsca. Widzący tę sytuację świadkowie zawiadomili policję, a sami jechali za nim do momentu bezpiecznego zatrzymania kierowcy w Skuszewie. Tam ujęli mężczyznę, a przekazali interweniującym policjantom. W trakcie ucieczki mieszkaniec gminy Łochów stracił  również panowanie nas samochodem i uderzył w bariery energochłonne na ulicy Warszawskiej.

Badanie alkomatem 21-letniego mieszkańca gminy Łochów wykazało, że miał on w organizmie  ponad pół promila alkoholu. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

To kolejne zdarzenie gdzie inni uczestnicy ruchu drogowego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z nich potencjalnych ,,zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują! Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony