Aktualności

GROŹNY WYPADEK Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY, POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ NA DRODZE !

Data publikacji 12.09.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty, do którego doszło wczoraj w miejscowości Leszczydole Nowiny. W wyniku zdarzenia 17- letni kierowca motocykla w Lotniczym Pogotowiem Ratunkowy został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku a śledczy z technikiem wykonali oględziny. Policjanci apelują do kierowców i amatorów jednośladów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 16.10 dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Leszczydół Nowiny. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący saabem nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklem, który był w trakcie wyprzedzania.

Mundurowi zabezpieczyli ślady zdarzenia, technik kryminalistyki wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów. 23-letni kierujący osobówką był trzeźwy. Natomiast w trakcie policyjnych czynności okazało się, że amator jednośladu, mieszkaniec Wyszkowa nie posiada uprawnień do kierowa motocyklem.

Teraz policyjne postępowanie prowadzone przez policjantów wydziału kryminalnego wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności tego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

Lato to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony