ROAD SAFETY DAYS - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

ROAD SAFETY DAYS

Data publikacji 18.09.2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W dniu 18 września 2020 r. wyszkowska drogówka prowadzi działania z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą " Road Safety Days", ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. Funkconariusze  będą eliminować takie zachowania kierowców, które sprzyjają wysokiemu ryzyku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności agresywny styl jazdy i brawura. Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców jest bez wątpinia : nadmiera prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, przejazd na czerwonym świetle czy nieudzielenie pierwszeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, dzisiejsze działania mają za zadanie zminimalizować ilość zdarzeń drogowych , ale przede wszystkim przeciwdziałać agresywnym zachowaniom  kierujących.

Powrót na górę strony