Opady deszczu - apleujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Opady deszczu - apleujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę

Data publikacji 15.10.2020

Z uwagi na niesprzyjającą kierowcom aurę pogodową wyszkowscy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Apelujemy także do pieszych, aby dokładnie się rozglądali zanim wejdą nawet na oznakowane przejścia dla pieszych, gdyż droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża. Pamiętajmy o elementach odblaskowych!

W związku z intensywnymi opadami deszczu zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze.

Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy  o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur, lub parasolkę, która w dużym stopniu ograniczają nam widoczność. Warto również założyć w widocznym miejscu elementy odblaskowe.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze.Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,,deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony