Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość pod kontrolą drogówki

Data publikacji 23.10.2020

Tylko od początku roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz mazowieckiej grupy SPEED ujawnili blisko 2,5 tysiąca kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie powiatu wyszkowskiego. Ponad 50 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Wyszkowscy mundurowi apelują - zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

Każdego dnia ulicami naszego powiatu przemieszczają się setki aut. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci wyszkowskiej drogówki oraz mazowieckiej grupy SPEED. Podczas codziennej służby funkcjonariusze prowadzą działania, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Kontrolują trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym również, a może przede wszystkim prędkość z jaką one się przemieszczają. Tylko od początku 2020 roku mundurowi przeprowadzili  prawie 7 tysięcy kontroli pojazdów, z czego blisko 2,5 tys. dotyczyło przekroczeń prędkości. Zabieganie, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów jakie codziennie od kierujących słyszą policjanci, takie tłumaczenia mają usprawiedliwić przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy popełniają to wykroczenie, powinni liczyć się nie tylko z wysokimi mandatami, ale również punktami karnymi, a nawet z zatrzymaniem im prawa jazdy. Tylko od początku tego roku policjanci łódzkiej drogówki ujawnili prawie 2,5 tysięcy kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich ponad 55 przekroczyło prędkości o minimum 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z tego też powodu zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania. Z przykrością należy stwierdzić, że codziennie policjanci ruchu drogowego wzywani są do wielu zdarzeń drogowych, których można byłoby uniknąć.

Policjanci przypominają !

Nadmierna i niedostosowana do warunków atmosferycznych prędkość, może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy mogli opanować prowadzonego pojazdu. Przez swój pośpiech, możemy przyczynić się, a nawet stać się sprawcą wypadku nawet tego najtragiczniejszego w skutkach.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony