Aktualności

SMS-y do mężatki początkiem problemów…

Data publikacji 18.11.2020

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Wyszków, który posiadał w samochodzie marihuanę. Mężczyzna szukał pomocy w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie po tym, jak spotkał na ulicy męża kobiety, do której wysyłał niekulturalne sms-y. W trakcie ucieczki spowodował kolizję drogową. Dzień 21-letniego wyszkowianina zakończył się w policyjnej celi.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, każdego dnia przeprowadzają kilkadziesiąt interwencji pomagając obywatelom. Do nietypowego i niecodziennego przebiegu jednej z nich doszło minionej niedzieli. Po południu do komendy wbiegł mężczyzna, który oświadczył, że pilnie potrzebuje pomocy, ponieważ goni go 3 mężczyzn.

Dla oficera dyżurnego sytuacja od razu wydała się podejrzana. Po chwili do budynku komendy weszło trzech mężczyzn. W trakcie wyjaśniania sytuacji okazało się, że 21-letni wyszkowianin kilka dni wcześniej wysyłał dwuznaczne sms do żony jednego z goniących mężczyzn. W chwili, gdy chcieli z nim porozmawiać, ten zauważył męża kobiety i zaczął szybko oddalać się swoim samochodem. W trakcie ucieczki spowodował kolizję drogową uderzając w ich bmw, a swój pojazd zaparkował przed budynkiem komendy.

Zachowanie 21-latka dla mundurowych było podejrzane. Zapytany o zażywanie środków odurzających oświadczył, że kilka godzin wcześniej zapalił marihuanę. Kryminalni sprawdzili samochód mężczyzny, w którym znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Wyszkowianin został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany na tę chwilę materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat więzienia. 21-latek może również spodziewać się odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony