Daj się zauważyć na drodze! - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Daj się zauważyć na drodze!

Data publikacji 22.11.2020

Wyszkowscy policjanci przypominają kierowcom o regularnych kontrolach stanu oświetlenia w swoich samochodach. Wszelkie usterki oświetlenia mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do „oślepiania” innych uczestników ruchu drogowego. To wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi apelują też do pieszych, aby po zmroku nosili odblaski, które znacząco podnoszą widoczność na drodze.

Wyszkowscy policjanci przypominają kierowcom o regularnych kontrolach oświetlenia w samochodzie, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Sprawne światła oznaczają pozycję pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku, dodatkowo zadaniem przednich świateł pojazdu jest oświetlanie drogi i wszelkich przeszkód, które się na niej znajdują. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Należy także dbać o czystość reflektorów.

Policjanci zwracają się także z apelem o noszenie odblasków do pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach po zmroku. Te małe elementy ratują życie. Dzięki odblaskom kierowca jest w stanie szybciej i z większej odległości zauważyć niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Także w mieście, gdzie noszenie odblasków nie jest obowiązkowe.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony