Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawne światła w samochodzie początkiem problemów kierowców

Data publikacji 23.11.2020

W niedzielę wyszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 samochody, które miały niesprawne światła mijania. Jak się okazało za każdym razem dla kierowców był to początek problemów. Obaj kierowcy byli na „podwójnym gazie”, a jeden był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary więzienia i bez uprawnień do kierowania.

Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci wydziału ruchu drogowego na trasie S-8 w miejscowości Gaj, kwadrans po godzinie 20.00. Powód - to niesprawne światła w samochodzie. W trakcie kontroli policjantka drogówki od 21-letniego wyszkowianina wyczuła alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 0,3 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że 21-latek nigdy nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu, ponieważ nie posiada do tego uprawnień. Jakby tego było mało mieszkaniec Wyszkowa musiał też przesiąść się do policyjnego radiowozu, bo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Drugi z kierowców został zatrzymany chwilę po godzinie 21.00 w miejscowości Kalinowo. Policjanci Posterunku Policji w Długosiodle dbając o bezpieczeństwo na terenie swojej gminy zauważyli toyotę bez sprawnego światła mijania. Policjant po podejściu do pojazdu od razu wyczuł woń alkoholu od 23-letniego mieszkańca gminy Długosiodło. Alkomat tym razem wykazał ponad pół promila w organizmie nietrzeźwego kierowcy.

Pamiętajmy, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do ogromnej tragedii wielu rodzin. Pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drogach. Wyszkowscy policjanci wobec kierowców na „podwójnym gazie” stosują zasadę ZERO TOLERANCJI. Wielkimi krokami zbliża się również zima. Pamiętajmy, aby nasze pojazdy były sprawne techniczne i przygotowane do obecnie panujących wartunków atmosferycznych. Bezpieczny kierowca to odpowiedzialny kierowca.

 

kom. Damian Woczyński

Powrót na górę strony