Aktualności

Groźne kolizje na drodze krajowej i wojewódzkiej. Apelujemy o ostrożność

Czołowe zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej 618 oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na krajowej 62 to przyczyny dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych, do których doszło w poniedziałek. Na całe szczęście nikt poważnie nie został ranny i nie wymagał hospitalizacji. Na drogach panuje aura jesienna, a przed nami zbliża się zima. Apelujemy o ostrożność oraz dostosowanie stylu i techniki jazdy do obecnie panujących warunków atmosferycznych. Brawura i pośpiech może doprowadzić do najtragiczniejszych wypadków, w których śmierć ponoszą uczestnicy ruchu.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w Wyszkowie na drodze wojewódzkiej nr 618 (ul. Pułtuska), o godzinie 16.35. Z ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że 29-letnia mieszkanka gminy Wyszków jadąc w stronę miejscowości Łosinno, w nieprawidłowy sposób zmieniła pas ruchu i doprowadziła do zderzenia jadącym z naprzeciwka peugeotem.

Natomiast o 17.00 w miejscowości Michalin w równie groźnej kolizji drogowej uczestniczyły 3 samochody. Z ustaleń mundurowych wynika, że 40-letni kierowca renault wyjeżdżając z  drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej audi, która jechała drogą krajową nr 62 w stronę Wyszkowa. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został jeszcze jeden pojazd, który najechał na części samochodów, które po zderzeniu pozostały na drodze. Kierowcy zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów drogowych oraz o ostrożność i wzajemny szacunek. Pośpiech i chwila nieuwagi może doprowadzić to tragicznego zdarzenia drogowego, w którym  śmierć ponosi osoba. Panująca aura wymaga od kierowców większej ostrożności i zmiany techniki jazdy. Zdejmijmy nogę z gazu i bezpiecznie dojedźmy do celu.

 

kom. Damian Wroczyński

  • Uszkodzone pojazdy po zdarzeniu drogowym.
  • Uszkodzone pojazdy po zdarzeniu drogowym.
  • Uszkodzone pojazdy po zdarzeniu drogowym.
  • Uszkodzone pojazdy po zdarzeniu drogowym.
  • Uszkodzone pojazdy po zdarzeniu drogowym.
Powrót na górę strony