Okradł kościół tuż przed pogrzebem… Został zatrzymany w policyjnym areszcie - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Okradł kościół tuż przed pogrzebem… Został zatrzymany w policyjnym areszcie

Data publikacji 30.11.2020

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów Posterunku Policji w Zabrodziu. 34-latek chwilę przed pogrzebem okradł kościół w Niegowie.

Pod koniec minionego tygodnia do kościoła w Niegowie (gm. Zabrodzie) przed mszą pogrzebową wszedł mężczyzna, który z zakrystii ukradł nawikułę - czyli łódkę liturgiczną w której przechowywane jest kadzidło.

O kradzieży naczynia liturgicznego poinformowany został dyżurny wyszkowskiej komendy policji, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Zabrodziu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po niedługim czasie mężczyzna ponownie wrócił do niegowskiej świątyni. Wtedy został obezwładniony i zatrzymany przez mundurowych. Złodziejem okazał się 34—letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W trakcie przeszukania jego samochodu policjanci odnaleźli i odzyskali, skradzioną zabytkową łódkę liturgiczną ze srebrną łyżeczką. Skradzione przedmioty liturgiczne miał w planach zwrócić proboszczowi, kiedy ten skreśli go z listy chrześcijan, lecz we wszystkim przeszkodzili mu funkcjonariusze policji. 34-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mieszkańcowi gminy Ostrów Mazowiecka zarzut kradzieży. 34-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony