Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Długosiodła nie odpuszczają pijanym kierowcom

Data publikacji 07.12.2020

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W gminie Długosiodło policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego kierowcę toyoty, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Konsekwencje to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i do 2 lat więzienia.

W miniony piątek, tuż po godzinie 20.00 w miejscowości Marianowo policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, która na widok radiowozu przyśpieszyła, a następnie gwałtownie skręciła na teren jednej z posesji. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-letniego mieszkańca gminy Długosiodło ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz  zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o losie 25-latka zdecyduje sąd.  Dodatkowo w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że samochód mężczyzny nie posiada ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony