Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Rok z promilami za kierownicą

Data publikacji 04.01.2021

Pomimo policyjnych apeli oraz tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które skrajnie lekceważą bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W sylwestrowy weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców na „podwójnym gazie”.

Pierwszy z nietrzeźwych mieszkańców powiatu wyszkowskiego został zatrzymany przez policjantów drogówki, 1 stycznia tuż po  godzinie 2.00, w Wyszkowie na ul. 3 Maja. 19-latni kierowca toyoty w swoim organizmie miał blisko pół promila alkoholu. Funkcjonariusze młodemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Pechowy dla mieszkańca gminy Długosiodło okazał się 2 stycznia. Policjanci z Posterunku Policji o godzinie 13.20 w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej opla. Badanie alkomatem wykonane przez mundurowych wykazało w organizmie 28-latka ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że mężczyzna nigdy nie powinien kierować samochodem, ponieważ nie posiada do tego wymaganych uprawnień.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony