Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED skuteczni w zwalczaniu przestępczości drogowej

Data publikacji 04.01.2021

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Rząśnik, który zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami i zdecydował się wsiąść za „kółko”. Na celowniku drogówki znalazł się, ponieważ w obszarze zabudowanym przekroczył ciężarówką dozwoloną prędkość…Teraz ponownie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

1 stycznia policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED kontrolowali prędkość w miejscowości Sieczychy. Policjanci weryfikowali otrzymane zgłoszenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2020 roku zgłoszeń za pomocą innowacyjnej aplikacji dot. przekroczeń dozwolonej prędkości wyszkowska drogówka otrzymała prawie 1200.

Około godziny 11.20  na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się samochód ciężarowy, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowany o 32 km/h. W trakcie policyjnej kontroli drogowej, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że 47-letni kierowca ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami do końca pierwszego półrocza 2023 roku.

Teraz kierowca ponownie stanie przed sądem. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony