Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 01.02.2021

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i w najbliższym czasie będzie odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

W niedzielę, o godzinie 11.50 policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED w miejscowości Leszczydół Podwielątki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. W trakcie policyjnej kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 54-letniego mieszkańca gminy Wyszków blisko 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowiła ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz samego kierującego. Na szczęście, mężczyzna został wykluczony z ruchu przez policjantów z mazowieckiej grupy SPEED.

Wyszkowscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze!

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony