Aktualności

„Trzeźwość w przewozie osób” – trwają policyjne działania

Data publikacji 27.03.2017

Dziś policjanci ruchu drogowego wyszkowskiej jednostki prowadzą działania „Trzeźwość w przewozie osób". W czasie akcji mundurowi szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowców autobusów, busów i taksówek.

Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie pow. wyszkowskiego prowadzone są działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem akcji jest wyeliminowanie kierujących, którzy jadą "na podwójnym gazie” i stwarzają śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci w szczególności kontrolować będą kierowców autobusów, busów i taksówek.

Apelujemy, o zdecydowaną reakcję gdy widzą Państwo, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Wypadki z ostatniego tygodnia na drogach naszego powiatu potwierdzaj, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie!

Powrót na górę strony