Kręci mnie bezpieczeństwo… w powiecie wyszkowskim - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo… w powiecie wyszkowskim

Data publikacji 28.07.2021

„Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo….. nad wodą” to coroczne akcje podczas których policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywającej w naszym powiecie. Żeby móc kompleksowo skontrolować zorganizowane formy wypoczynku i szybko wyeliminować ewentualne błędy popełnione przez organizatora funkcjonariusze regularnie odwiedzają takie miejsca i rozmawiają z uczestnikami bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Od początku wakacji wyszkowscy policjanci przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, na terenie powiatu wyszkowskiego. Mundurowi podczas odwiedzin poruszają wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Policjanci prewencji przypominają na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas wakacji. Uczestnicy dowiadują się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie. Natomiast funkcjonariusze ruchu drogowego przypominają przepisy i zasady poruszania się po drogach.

Mundurowi tłumaczą uczestnikom m.in. obozów i półkolonii, jak zachować się w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy ulew.

Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony