Aktualności

68-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 18.10.2021

Mimo policyjnych apeli i ostrzeżeń o trudnych warunkach atmosferycznych, niektórzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. W poniedziałek rano kolejny kierowca stracił swoje uprawnienia za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Szybką i niebezpieczną jazdę przez Lucynów przerwali policjanci grupy SPEED.

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysokie mandaty - to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Niestety wielu jeszcze kierowców ignoruje obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dlatego każdej doby na naszych drogach są obecni policjanci z wyszkowskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED, których zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Dzisiaj o godzinie 9.15, mundurowi z grupy ,,SPEED” na ul. Warszawskiej w Lucynowie zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie. 68-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego kierując toyotą jechał przy ograniczeniu do 50 km/h, aż 104 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali mandatem. Ponadto do konta kierowcy zostało dopisanych10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony