Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wyszkowa, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 25.10.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z wyszkowskiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu wyszkowskiego skontrolowali 100 pojazdów, w tym 83 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. 2 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 9 innych wykroczeń drogowych. Policjanci na kierujących nałożyli 82 mandaty karne, w 8 przypadkach zastosowali pouczenia, natomiast w 2 zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Podczas minionego tygodnia mundurowi zatrzymali 2 kierowców w stanie nietrzeźwości.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony