Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedziela z promilami za kierownicą. Kolejni kierowcy w rękach drogówki

Data publikacji 25.10.2021

Tylko w niedzielę policjanci przerwali jazdę dwóm kierowcom w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. 57 i 36 latek w najbliższym czasie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi im do 2 lat więzienia, długoletni zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa. Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni sprawcy tragicznych wypadków drogach.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W niedzielę policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 8.40 w Somiance na drodze krajowej nr 62. Policjanci po podejściu do samochodu od razu wyczuli alkohol od 57-latka. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Somianka ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi z grupy SPEED bez wahania zatrzymali kierowcy prawo jazdy i przerwali dalszą niebezpieczną jazdę.

Kolejny mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy o godzinie 12.30 na ul. Piłsudskiego w Wyszkowie. 36-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie sprawdzania jego trzeźwości wyszło na jaw, że jest na „podwójnym gazie”, a swoim organizmie ma blisko promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się, że mieszkaniec Wyszkowa nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Obydwaj mężczyźni wykazali się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana, ale mieszkańcy naszego powiatu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych.

Wyszkowscy policjanci wobec pijanych kierowców zawsze będą stosować zasadę ZERO TOLERANCJI.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony