Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Andrzejki 2016" - więcej patroli i policyjnych kontroli

Data publikacji 25.11.2016

Ostatni weekend listopada to tradycyjnie okazja do zabawy i spotkań w wieczór „Andrzejkowy”. W najbliższe dni, w tym głównie 26 (sobota) i 30 (środa) listopada br. policjanci z mazowieckiej drogówki zwiększą aktywność w zakresie kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Działania odbędą się w ramach ogólnokrajowej akcji „Alkohol i narkotyki”. Przestrzegamy zatem osoby udające się na spotkania i okolicznościowe imprezy przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że na drodze nie jesteśmy sami i nieśmiertelni, że każdy chce wrócić szczęśliwie do swoich bliskich.

Pamiętaj!!!

  • Piłeś – nie ryzykuj – zamów taksówkę
  • Skorzystaj z komunikacji miejskiej
  • Wracaj do domu z osobą trzeźwą

Widzisz osobę, która chce wsiąść za kółko, a wcześniej spożywała alkohol?
– zareaguj, zrób wszystko aby uniemożliwić jej ten zamiar. Działając w ten sposób uratujesz jej życie, a być może jeszcze komuś, komuś z Twoich bliskich!

Wiele osób doskonale bawi się bez alkoholu. Pomyśl, może warto spróbować!!!

Jeżeli jednak wybraliście imprezę na której podawany jest alkohol, a bawicie się
w większym gronie – wybierzcie spośród siebie kierowcę, do którego macie zaufanie, który do końca imprezy nie zajrzy do kieliszka i bezpiecznie odwiezie Was do domu.


Największą ceną Twojego lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniesz do końca życia. Pamiętaj, że za każdą tragedią kryje się dramat rodziny.

Źródło: WRD, KWP Radom

Powrót na górę strony