Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany przekroczył prędkość w Mostówce. Został wyhamowany przez policjantów grupy SPEED

Data publikacji 21.04.2022

47-latek mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę volkswagena i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mundurowi wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED przerwali jego jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej w Mostówce. Teraz mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z wyszkowskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego miasta  powiatu. Mundurowi reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W środę funkcjonariusze w trakcie służby w Mostówce na ul. Napoleońskiej przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 15.30 zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 67 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 47-letnim mieszkańcem gminy Zabrodzie funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

47-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony