Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówką wyprzedzał na skrzyżowaniu, a osobówką na „zakazie”. Jazdę przerwali policjanci grupy SPEED

Data publikacji 01.05.2022

Policjanci z wyszkowskiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED codziennie patrolują nasze drogi i eliminują z nich kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników. W minionym tygodniu dwóch kierowców z powiatu wyszkowskiego tak się „spieszyło”, że postanowiło rażąco naruszyć przepisy drogowej. Pierwszy wyprzedzał ciężarówką na skrzyżowaniu, natomiast drugi zlekceważył znak B-25 „zakaz wyprzedzania”. Obaj zostali ukarani surowymi mandatami, a do ich kont dopisano punkty karne.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Kręgi Nowe. 23-letni kierujący samochodem ciężarowym marki volvo wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu. Natomiast 42-latek z volkswagena został wyhamowany w Wyszkowie na ul. Pułtuskiej, po tym jak zlekceważył znak B-25 „zakaz wyprzedzania”. Obaj mężczyźni, którym się tak „spieszyło” nie spodziewali się, że ich wyczyny obserwowane są przez policjantów mazowieckiej grupy SPEED. Mieszkańcy naszego powiatu zostali ukarani mandatami karnymi po 1 tys. złotych, a do ich kont kierowców dopisano punkty karne.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że na drodze nie jest sam, szczególnie o tym powinni pamiętać zawodowi kierowcy, którzy prowadzą wielotonowe pojazdy. Brawurową jazdą stwarza się zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, to niezwykle niebezpieczne manewry, które mogą zakończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem. Pamiętajmy również o przestrzeganie ustawionych znaków drogowych. Ich umiejscowienie nigdy nie jest przypadkowe. Wprowadzone na danym odcinku drogi ograniczenia są dla naszego bezpieczeństwa.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony