Aktualności

Żyj i ratuj życie. Policyjne działania na drogach powiatu wyszkowkskiego w ramach akcji ROADPOL SAFETY DAYS

Data publikacji 21.09.2022

W dniu 21 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), wyszkowska drogówka prowadzi działania „Żyj i ratuj życie”.

Dzisiaj policjanci wyszkowskiej drogówki biorą udział w kampanii ROADPOL Safety Days. Są to coroczne działania Policji, prowadzone  we wszystkich europejskich krajach, podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Policjanci ruchu drogowego ukierunkowani są  na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Policjanci podejmują działania podnoszące świadomość uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze działają  w miejscach szczególnie niebezpiecznych takich jak rejony przejść dla pieszych. Zwracają uwagę na osoby poruszające się hulajnogami czy rowarami, ale także kierujących pojazdami którzy nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy korzystają podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Poza kontrolą, policjanci działają także profilaktycznie. Rozdają ulotki akcji ROAD SAFETY DAYS, „Moje zobowiązanie. Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego ROADPOL”. Organizują także spotkania z najmłodszymi użytkownikami dróg, ucząc ich przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania w ruchu pieszych.

Pamiętajmy, że wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Zmniejszenie prędkości, nawet o kilka kilometrów na godzinę, czy upewnienie się o możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Przestrzegajmy przepisów- w ten sposób zadbamy o zdrowie i życie swoje oraz innych użytkowników dróg.

Apelujemy do kierowców, aby unikali brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii na drodze. Należy dostosować prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Żyj i ratuj życie!

 

Autor mł.asp. Wioleta Szymanik

Powrót na górę strony