Aktualności

Pijany, cieżarówką jechał przez miasto

Data publikacji 24.10.2022

Dzisiaj rano, policjanci wyszkowskiej drogówki , zatrzymali jadącego przez Wyszków kierowcę samochodu ciężarowego, który był nietrzeźwy. 33-latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.Kierowca zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy bo jechał z otwartymi drzwiami do przestrzeni ładunkowej. Policjanci już zatrzymali jego prawo jazdy. Grozić może mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dzisiaj( 24.10)  policjanci z wyszkowskiej drogówki  od rana prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Około godziny 5:00 rano uwagę funkcjonariuszy zwrócił  kierujący pojazdem ciężarowym , który jadąc w okolicy ronda przy ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie, miał otwarte drzwi od przestrzeni ładunkowej. Funkcjonariusze natychmiast udali się za kierującym i zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której okazało się , że 33-latek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jest nietrzeźy, a w jego organiźmie jest ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszej jazdy i zatrzymali prawo jazy.

Przerażająca jest myśl, co mogłoby wydarzyć się, gdyby nie został on zatrzymany i pojechał dalej przed siebie. Skutki mogły być tragiczne. Będąc pod wpływem alkoholu, nie jesteśmy w stanie w sposób bezpieczny kierować pojazdem, tym bardziej, jak w tym przypadku -wielotonową ciężarówką.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Wioleta Szymanik

Powrót na górę strony