Aktualności

Podsumowanie działań " Znicz 2022"

Data publikacji 03.11.2022

Od piątku na drogach powiatu wyszkowskiego pracowało kilkakrotnie więcej policjantów niż zwykle. Funkcjonariusze czuwali, aby każdy z uczestników ruchu drogowego bezpiecznie dotarł na groby najbliższych. Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców, stosowanie się przez nich do ograniczeń prędkości czy obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Swoją uwagę skupili również na nieprawidłowym zachowaniu się pieszych.

 

W ramach działań „Znicz 2022” które trwały od piątku (28.10) do wczoraj ( 2.11)   wyszkowscy  funkcjonariusze skontrolowali 185 pojazdów i 21 pieszych. Badaniu trzeźwości podano ponad 1500 kierujących. Ponad 50 kierowców zbyt mocno nacisnęło na pedał gazu, a  kolejnych trzech  musiało oddać dowody rejestracyjne swoich pojazdów m.in. ze względu na zły stan techniczny. Na terenie powiatu wyszkowskiego, niestety znaleźli się  też tacy, którzy zdecydowali się na jazdę na " podwójnym gazie". Funkcjonariusze zatrzymali w związku  z tym 4 prawa jazdy, a  nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.  Niestety podczas działań nie zabrakło też pieszych, którzy nie zadbali o swoje bezpieczeństwo. Aż 6 osób zlekceważyo przepisy ruchu drogowego.

W czasie działań " Znicz" policjanci z wyszkowskiej drogówki  pracowali na 12 zdarzeniach drogowych. Na szczęście życiu uczestników  nie zgaraża niebezpieczeństwo. 

Jak co roku, priorytetem naszych działań jest upłynnianie ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy oraz ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, by każdy w spokoju mógł dotrzeć na groby najbliższych.

 

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

 

Powrót na górę strony