Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jutro policyjne działania „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 05.06.2017

We wtorek 6 czerwca wyszkowscy policjanci przeprowadzą działania "Alkohol i narkotyki". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Jutro (06.06) od wczesnych godzin rannych wyszkowscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania „Alkohol i narkotyki”. 24 godzinne działania ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Tylko w ostatni weekend na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję.

 

Powrót na górę strony