Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i narkotyki – posumowanie policyjnych działań

Data publikacji 07.06.2017

Dzisiaj rano wyszkowscy policjanci zakończyli 24 godzinne działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze skontrolowali w sumie ponad 190 kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. W akcji wykorzystane zostały urządzenia i testery służące do wykrywania substancji odurzających w organizmie.

W działaniach na terenie powiatu wyszkowskiego udział wzięło 16 policjantów, którzy skontrolowali 193 kierujących. Jeden z kontrolowanych kierowców prowadził pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu.

Alkohol i brawura to tylko niektóre z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Przypominamy, że ja jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności dla lat 2.

Powrót na górę strony